Startuj z nami | Dodaj do ulubionych 

Konspekt lekcji otwartej odbytej dnia 8.IX.2005 r.  

 

Temat: gry i zabawy z udziałem młodzieży niemieckiej

Liczba ćwiczących: 30 osób ( 15 uczniów LO S-tycze, 15 osób z delegacji niemieckiej)

Miejsce ćwiczeń: sala sportowa LO Siemiatycze, czas trwania: 45 minut

Przybory i sprzęt: piłki koszykowe, ręczne, nożne, siatkowe, lekarskie, rakietki tenisowe, skakanki, słupki, koła „hula hop,

Zadania lekcji:

-         główne: kształtowanie zwinności i koordynacji,

-         dodatkowe: umiejętność posługiwania się różnymi piłkami.

 Cele lekcji:

-         poznawczy: zastosowanie różnych przyborów w doskonaleniu sprawności ogólnej,

-         kształcący: posługiwanie się językiem obcym,

-         wychowawczy: współodpowiedzialność za sukces zespołu.

Tok lekcji Opis ćwiczeń Czas trwania Wskazówki org-metodyczne Uwagi

1.część wstępna

  

Zbiórka, powitanie, zapoznanie obu grup, podanie celów i zadań, wybranie zespołów i kapitanów.

 

5 min

 

 

 

Ustawienie w dwóch szeregach, wprowadzenie prof. B.Bortniczuk-Pury

 

W tłumaczeniu pomagają: prof. W.Zieleniewski, prof. C.Kudelski,Prof. I.Hapanowicz. oraz kapitanowie

2.część główna

Prezentowanie przez polskich kapitanów zasad poszczególnych gier i zabaw. 

1.gry i zabawy z wykorzystaniem piłek:

-kozłowanie lepszą i gorszą ręką, toczenie z omijaniem przeszkód, prowadzenie nogą z zastosowaniem slalomu, odbijanie oburącz sposobem siatkarskim, rzuty do celu w jak najkrótszym czasie, przenoszenie po kilka piłek na raz do półmetka,

 

2.gry i zabawy z wykorzystaniem rakiet, kół i skakanek:

-pokonywanie różnych torów przeszkód zawierających elementy szybkości, zwinności, gibkości, siły, skoczności i koordynacji.

 

5 min

 

 

 

15 min

 

 

 

 

 

 

 

15 min

Pokaz i objaśnienie każdej zabawy, przećwiczenie w wolnym tempie, grupy  w 3 rzędach

 

Grupy ustawione w rzędach na określonej linii, po każdej zabawie kapitanowie korygują ustawienie i meldują zakończenie rywalizacji.

 

 

 

Przed każdą nową zabawą kapitanowie pobierają sprzęt i udzielają wyjaśnień drużynie

Komplet sprzętu przygotowany przez kapitanów leży za każdym zespołem. 

 

Drużyny posługują się językiem niemieckim lub angielskim.

 

3.część końcowa Omówienie wyników, wręczenie nagród, podziękowanie za wspólną zabawę 5 min Grupy ustawione w rzędach, tłumacze w środku Nagrody wręcza Dyrektor Szkoły.

 

Po lekcji omówiłem z nauczycielami realizację zadań i celów, wskazałem na główne problemy podczas ćwiczeń ( mała zwinność grup), udostępniłem scenariusz lekcji. Mgr B.Bortniczuk-Pura 

 

.:: Menu ::..










..:: Licznik Odwiedzin ::..
statystyka
© 2005 - Krzysztof Wieczorek